Jakie ubezpieczenie rowerowe wybrać?

  

Nie tylko dla kierowców

Na drogach często zdarzają się wypadki – nie tylko z udziałem samych kierowców. Na ryzyko uszczerbku na zdrowiu narażeni są również rowerzyści, którzy poruszają się między samochodami oraz pieszymi. Potrącenia uczestników ruchu drogowego przez nieuwagę, zderzenia z pieszymi czy uszkodzenia lusterek w autach są na porządku dziennym. Dlatego jeśli często poruszasz się rowerem - jeździsz po zakupy, do pracy lub rekreacyjnie – warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu.

 

Ubezpieczenie rowerowe

Agencje ubezpieczeniowe oferują kilka wariantów polis przeznaczonych dla użytkowników “dwóch kółek”. Przeznaczone są dla amatorów, nie dla sportowców, którzy jeżdżą wyczynowo lub startują w zawodach. Dla tej grupy osób stworzone zostały zupełnie odrębne oferty.

Na rynku dostępne są cztery warianty ubezpieczenia rowerowego, które można łączyć. Tak samo, jak w przypadku kierowców są to: OC, NNW, AC, Assistance. Przeanalizuj warunki i wybierz opcję najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.

 

Wyłączenia

Agencje wyznaczają obostrzenia co do działania polisy w niektórych przypadkach. Nie jesteś objęty ochroną na przykład, gdy masz poniżej 18 lat i nie posiadasz karty rowerowej. Jeśli przydarzy Ci się wypadek, a jechałeś pod wpływem alkoholu, bez odpowiedniego oświetlenia po zmroku lub nie stosowałeś się do przepisów kodeksu drogowego – nie otrzymasz rekompensaty. Dlatego warto porównać różne oferty polis i dobrze zapoznać się z OWU.


Wypadek

Masz możliwość wykupienia ubezpieczenia rowerowego NNW, które zapewni wsparcie finansowe w razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanym potrąceniem czy utratą równowagi. Otrzymasz odszkodowanie, z którego będziesz mógł pokryć koszty leczenia bez obaw o nadszarpnięcie domowego budżetu.

 

Odpowiedzialność cywilna

Jeśli mieszkasz w większym mieście, gdzie panuje duży ruch na ulicach wybierz polisę OC. Może zdarzyć się, że patrząc w inną stronę nie zauważysz mijanego samochodu i oberwiesz lusterko bądź stracisz równowagę i zarysujesz zderzak. Od poniesienia kosztów uchroni Cię polisa OC - Twój stres w tej sytuacji będzie o wiele mniejszy.

 

Rowerowe Casco

Chroń swoje mienie! Wykupując ten wariant, w razie kradzieży lub uszkodzenia Twojego mienia nie zostajesz “z niczym”.

Tak samo, jak w przypadku samochodu, otrzymasz odszkodowanie, gdy Twój rower zostanie uszkodzony lub skradziony.

Jeśli posiadasz wartościowy sprzęt, zdecydowanie warto wybrać również i ten rodzaj polisy.

 

Assistance

To niezwykle pomocny dodatek szczególnie wtedy, gdy pokonujesz dłuższe trasy. Jeśli przydarzy Ci się wypadek, ubezpieczalnia dotrze na miejsce zdarzenia, by udzielić Ci pomocy. Zagwarantuje Ci transport do pobliskiego warsztatu lub jeśli sytuacja na to pozwala - od razu przeprowadzi drobne naprawy, byś mógł ruszyć dalej.

0 0
Feed

Zostaw komentarz