Najlepsze ubezpieczenie na wakacje - co powinna zawierać polisa?

  

Oszczędzaj z głową

Popularne w ostatnich czasach stało się wyszukiwanie korzystnych cenowo okazji na bilety lotnicze czy korzystanie z tańszych wariantów wycieczek - “last minute”. Jest jednak coś, na czym nie powinno się oszczędzać, a wręcz należy poświęcić na ten cel więcej gotówki - niezależnie od tego, ile kosztuje wycieczka. Mowa tu o kompleksowym ubezpieczeniu wakacyjnym, które może okazać się nieocenionym ratunkiem w razie wypadku czy innych nieprzewidzianych okoliczności.

 

Dlaczego ubezpieczenie na wakacje jest potrzebne?

Wbrew pozorom, na wakacjach możemy być bardziej narażeni na urazy mimo tego, że ich celem jest wypoczynek.

 

Próbowanie nowych sportów, imprezowanie, piesze wycieczki w nieznane tereny, długie przebywanie na słońcu - “okazji” do narażenia zdrowia niestety jest wiele, a koszty leczenia za granicą mogą być kolosalne. Na przykład w Stanach Zjednoczonych opieka medyczna uchodzi za najdroższą na świecie. Koszty transportu helikopterem do szpitala sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Karta EKUZ

Jeśli posiadasz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego musisz być świadomy, że działa ona jedynie w ramach podstawowych świadczeń medycznych na terenie państw UE oraz EFTA. W związku z tym nie sfinansuje kosztów transportu medycznego czy pobytu w szpitalu. Ponadto, działa jedynie w placówkach publicznych. Upewnij się więc, że masz wykupioną polisę wakacyjną.

Co powinna zawierać polisa?

By w pełni Cię chroniła, powinna obejmować:
• Wszelkie koszty leczenia za granicą, również w placówkach prywatnych
• Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW): od trwałego lub częściowego uszczerbku na zdrowiu bądź od zgonu – w tym przypadku refundację otrzymują członkowie najbliższej rodziny
• Assistance: jest niezwykle ważne, ponieważ pokrywa bardzo kosztowny transport medyczny do kraju
• OC w życiu prywatnym: zapewnia wsparcie finansowe w przypadku wyrządzenia szkody osobom trzecim

 

Dodatkowo, możesz wybrać warianty ubezpieczenia wakacyjnego, dzięki którym zostaną pokryte koszty leczenia stomatologicznego czy opieka lekarska związana z ciążą. Możesz również ubezpieczyć bagaż - często zdarza się, że zostaje uszkodzony lub zagubiony w podróży, dlatego warto otrzymać pomoc finansową w takich przypadkach. Jeśli masz w planach drinki nad basenem nie zapomnij o klauzuli alkoholowej, która zabezpieczy Cię również w sytuacjach, gdy znajdziesz się pod wpływem alkoholu.

0 0
Feed

Zostaw komentarz