Ubezpieczenie szkolne - COVID19

  

Wrzesień w tym roku był szczególnie wyjątkowy dla rodziców i ich dzieci. Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 to jednak niestety nie tylko powrót do zajęć lekcyjnych czy też rozpoczęcie przygody z edukacją na kolejnym poziomie oraz związane z tym standardowe obawy o bezpieczeństwo naszych pociech na terenie placówki. W tym roku po raz kolejny stanęliśmy przed wyzwaniami, jakie niesie za sobą ogłoszenie pandemii COVID-19 oraz decyzja polskiego rządu o powrocie do prowadzenia zajęć w tradycyjnej formie – w salach lekcyjnych.

 

Większość rodziców z pewnością jeszcze przed pierwszym dzwonkiem zadało sobie pytanie, czy ubezpieczenia szkolne będą rozszerzone o opcje związane z ewentualnym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

 

Kto zapłaci, gdy uczeń zachoruje na COVID-19?

Niestety nie wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe uwzględniają aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie naszego kraju. Przy wyborze ubezpieczenia szkolnego na rok 2020/21 warto więc zwrócić na to szczególną uwagę przy wyborze polisy, aby poczuć się maksymalnie bezpiecznie na wypadek, gdyby dziecko zaraziło się nowym koronawirusem.

 

Naturalnie nikt z nas, także żadne TU nie mogło przewidzieć pojawienia się wirusa SARS-CoV-2 i wynikających z choroby COVID-19 konsekwencji, a później ostatecznej decyzji polskiego rządu w sprawie powrotu do nauki w tradycyjny sposób, która to pojawiła się dopiero na początku sierpnia. Niezbędne było więc podjęcie szybkich decyzji (co niestety nie wszystkie TU uczyniły), aby przygotować ofertę dopasowaną do aktualnych potrzeb uczniów oraz rodziców dzieci w wieku szkolnym. Ubezpieczenie NNW, które obejmowałoby wypłacenie świadczenia po zdiagnozowaniu u dziecka choroby COVID-19, nie jest więc standardem.

 

Co może obejmować ubezpieczenie szkolne w związku z koronawirusem?

W większość przypadków wypłacenie świadczenia będzie możliwe wtedy, gdy:
- uczeń ze zdiagnozowaną chorobą COVID-19 będzie hospitalizowany przynajmniej przez określoną liczbę dni,
- uczeń zakażony wirusem SARS-CoV-2 będzie przebywał na OIOM-ie.


Oczywiście niezbędne jest wyczulenie naszych pociech na konieczność zachowania maksymalnej higieny oraz ustalonych przez placówkę zasad sanitarnych, jednak w tym roku naprawdę warto dobrze wybrać polisę. 

0 0
Feed

Zostaw komentarz