Ubezpieczenie dla biegaczy – co mogę dzięki niemu zyskać?

  

Dlaczego warto?

Będąc aktywnym nietrudno o kontuzję - szczególnie, jeśli uprawia się sport na świeżym powietrzu. Szczególnie biegacze narażeni są na różnego rodzaju urazy, ponieważ wysiłek zazwyczaj jest długi i wymaga dużej wydolności organizmu. Istnieje ryzyko nadepnięcia na nierówność chodnika lub kamień, zasłabnięcia, potknięcia się czy trafienia na dziurę w podłożu. To z kolei powoduje skręcenie stawów, stłuczenia, zwichnięcia, a nawet złamania. Leczenie takich urazów czy późniejsza rehabilitacja mogą być kosztowne, a brak możliwości uczęszczania do pracy sprawia, że domowy budżet się kurczy. Jest jednak sposób, by temu zaradzić - ubezpieczenie dla biegaczy.

 

Co zyskasz dzięki takiemu ubezpieczeniu?

Wybierając polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW, otrzymasz odszkodowanie w razie wystąpienia uszczerbku na zdrowiu podczas uprawiania sportu. Jest to polisa niezależna od tej na życie. W zależności od warunków, które zaoferuje Ci wybrana ubezpieczalnia, możesz otrzymać nie tylko wsparcie finansowe w razie wypadku, ale również pomoc assistance. Chciałbyś być ubezpieczony cały czas, czy tylko podczas uprawiania sportu? Wybór należy do Ciebie.

 

Jeśli natomiast chciałbyś uchronić się przed ponoszeniem kosztów w razie zderzenia z innym biegaczem, wybierz dodatkowo wariant OC. Dzięki temu koszty jego leczenia zostaną pokryte.

Wypadek za granicą

Jeśli jesteś biegaczem biorącym udział w zagranicznych maratonach i różnego rodzaju zawodach, zakup dodatkowej polisy powinien być dla Ciebie priorytetem. W przypadku doznania poważnej kontuzji możesz zostać skierowany do szpitala, a to pociągnie za sobą ogromne koszty leczenia – chyba, że jesteś odpowiednio ubezpieczony. Bądź spokojny biegając w innym kraju!

 

O czym warto pamiętać?

Jak w przypadku wielu innych polis, jeśli do wypadku dojdzie w wyniku innych dolegliwości czy pod wpływem alkoholu bądź substancji odurzających, nie otrzymasz wsparcia finansowego. Lekarz orzecznik zadecyduje o tym, czy kontuzja nie jest spowodowana przewlekłą chorobą.

0 0
Feed

Zostaw komentarz