Ubezpieczenie przedszkolne – czy warto mieć NNW dla dzieci w przedszkolu?

  

Realia w przedszkolu
Dla rodziców priorytetem jest bezpieczeństwo ich dziecka. Dlatego każdy rodzic posyłając swoją pociechę do szkoły z pewnością walczy z pewnymi obawami dotyczącymi tego, że powierza opiekę obcym osobom. Nauczyciel w przedszkolu musi zająć się grupą kilkunastu dzieci, co nie jest łatwym zadaniem, ponieważ każde z nich jest wychowane w inny sposób, ma inny charakter i temperament. Ponadto, mają dużo energii – nieustannie biegają, podskakują czy grają w piłkę, więc łatwo o nieprzewidziane wypadki.

 

Dlaczego powinno się ubezpieczyć dziecko?

Stłuczenia, zadrapania i siniaki są czymś normalnym wśród najmłodszych, jednakże w licznych grupach zdarzają się i poważniejsze sytuacje, takie jak złamania kości czy uderzenia w głowę. Opieka medyczna może być bardzo kosztowna. Dlatego warto mieć ubezpieczenie NNW dla dziecka już w przedszkolu, by być przygotowanym na takie sytuacje.

 

Sam wybierz polisę

W placówkach rodzicom oferuje się wykupienie ubezpieczenia, które jest nieobowiązkowe. Oferta wybrana jest dyrekcję, która ustala własne warunki współpracy z ubezpieczycielem - nie masz więc na nie wpływu. Często atrakcyjna cenowo polisa może okazać się niewystarczająca, na przykład za poważny uszczerbek na zdrowiu dziecko otrzyma tylko kilkaset złotych. Oprócz tego, pakiety przygotowane dla szkół mogą zawierać wyłączenia, dotyczące na przykład dodatkowych zajęć sportowych. W razie wypadku, aktywność ta może zostać uznana za wyczynowe uprawianie sportu, która nie zostanie objęta ochroną. Samodzielnie wybierając ubezpieczenie przedszkolne zyskujesz pewność, że polisa będzie opłacalna.

 

Warunki

Polisy dla pociech w wieku przedszkolnym mogą stanowić ochronę finansową w różnych przypadkach. Dostępne są podstawowe warianty, które obejmują odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, urazy, śmierć, poważne choroby oraz pobyt w szpitalu. Warto rozważyć dodatkowe opcje i być przygotowanym na wypadki podczas podróży za granicę, ugryzienie przez kleszcza czy śmierć rodzica. Jeśli dojdzie do ostatniego z wymienionych przypadków, wówczas dziecko otrzyma wsparcie finansowe, które będzie przydatne w tak trudnej sytuacji życiowej.

 

Podsumowując, ubezpiecz dziecko w momencie, gdy idzie do przedszkola – postaw jednak na polisę, którą wybierzesz sam, niezależnie od propozycji dyrekcji placówki. #ZróbTOsam bo Twoja ochrona ma działać też w domu, na placu zabaw, na wycieczce, w czasie jazdy rowerem, 24/7 w kraju i zagranicą.

 

WAŻNE aby ubezpieczenie obejmowało „WYCZYNOWE UPRAWIANIE SPORTU” nie tylko na WF-ie.

0 0
Feed

Zostaw komentarz