Ubezpieczenie psa i kota: ile kosztuje, gdzie kupić, kiedy się przydaje?

   

Czy to ma sens?
Dla wielu osób zakup polisy dla domowego zwierzaka na pierwszy rzut oka wydaje się być szalonym pomysłem. Należy jednak wziąć po uwagę, że zazwyczaj pupil jest dla nas inwestycją - szczególnie, jeśli nie jest przygarnięty ze schroniska. Wtedy oprócz podstawowych kosztów utrzymania płacimy również za jego rasę i rodowód. Co za tym idzie, warto go zabezpieczyć tak, jak każdą inną inwestycję.

 

Kluczowa kwestia
W zachodnich krajach ubezpieczenie psa i kota jest bardzo popularne nie bez powodu. Tamtejsi obywatele już zauważyli, iż koszty leczenia zwierząt mogą być bardzo wysokie i warto mieć jakieś wsparcie. Wyobraź sobie, że pies lub kot, który jest dla Ciebie jak członek rodziny poważnie zachoruje lub dozna urazu. Niestety nie masz zbyt wielu oszczędności. Z pewnością nie chciałbyś być postawiony przed trudnym pytaniem: czy stać mnie na to, żeby go ratować?

 

Warunki ubezpieczenia psów i kotów
Najważniejszą zasadą jest, aby ubezpieczane zwierzę było członkiem Twojego gospodarstwa domowego – nie może być hodowane na sprzedaż. Podstawowym założeniem polisy jest pokrycie kosztów leczenia w przypadku niespodziewanej choroby lub urazu. W zależności od jej warunków, może obejmować również rekompensatę za szkody wyrządzone przez zwierzaka lub jego śmierć.

 

Za co jeszcze możesz otrzymać pieniądze w ramach ubezpieczenia psów i kotów:
• Testy laboratoryjne
• Zdjęcia diagnostyczne (RTG)
• Leki
• Zabiegi chirurgiczne
• Leczenie dentystyczne
• Opieka w przypadku hospitalizacji właściciela
• Wypadek w podróży
• Zniszczenie mienia lub spowodowanie obrażeń innego zwierzęcia lub człowieka - szczególnie polecane w przypadku agresywnych ras psów

 

Ile kosztuje ubezpieczenie pupila?
Ceny różnią się w zależności od warunków polisy oraz jej długości. Dostępne są na przykład warianty na całe życie, na rok czy od wypadku. Ocenia się również ryzyko występowania chorób u danej rasy oraz bierze się pod uwagę wiek zwierzęcia. Jeśli Twój pies lub kot ma choroby wrodzone, prawdopodobnie nie otrzymasz rekompensaty za koszty terapii. Miejsce zamieszkania również może mieć wpływ na koszt polisy, ponieważ od niego uzależniona będzie cena pomocy weterynaryjnej.

 

Pamiętaj: każda z ofert jest inna i uwzględnia inne warunki. Dokładnie zapoznaj się z nimi przed zakupem, by mieć pewność, że nie kupujesz “kota w worku”.

0 0
Feed

Zostaw komentarz